501-057-933

O Firmie

W roku 1955 jednym z inicjatorów budowy kajaków w Technikum Drzewnym w Zwierzyńcu był Zdzisław Czochra, ojciec Jana, dziadek Jakuba. Kajaki zostały wykonane przez uczniów szkoły. Na tych kajakach uczniowie technikum pływali podczas wakacji na spływy kajakowe po rzece Tanew, Wieprz, San i Wielkich jeziorach Mazurskich.

W 1983r. Jan Czochra przyszedł do pracy jako nauczyciel w-f do Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych. Po konsultacji z dyrektorem szkoły postanowił wraz ze swoim kolegą Ryszardem Winnikiem wyremontować kajaki i kontynuować organizację spływów. Pierwsza impreza odbyła się w wakacje 1984 r. na trasie Osuchy-Ulanów na rzece Tanew. Obozy wędrowne na kajakach cieszyły się takim powodzeniem, że postanowiliśmy organizować je cyklicznie. Rzeki jakie przepłynęliśmy to: Wieprz, Tanew, Bug, Dunajec, San, Obra, Czarna Hańcza, Krutynia. Największym wyzwaniem było przepłynięcie z Osuch (miejscowość leżąca nad Tanwią) na Wielkie jeziora Mazurskie do Wydmin (Tanew, San, Wisła, Zalew Zegrzyński, Narew, Pisa, Rybnica, Jeziora Pogubie Małe, Pogubie Wielkie, Brzozolasek, Wiartel, Nidzkie, Bełdany, Śniardwy, przewieźliśmy kajaki na j. Buwełno, Niegocin, Kisajno, Dargin, Mamry, Świętajły, Gołdapiwo, Kruklin, Wydmińskie). Na spływy Jan zaczął zabierać kilkuletniego syna Jakuba, który złapał bakcyla kajakarstwa. Idąc w ślady Ojca jako nastolatek czynnie pomagał w organizacji imprez sportowych i spływów kajakowych. Kontynuując swoje zamiłowanie do sportu i turystyki ukończył Akademię Wychowania Fizycznego, po której podjął pracę w zawodzie. W swojej pracy zaraża młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego w szczególności turystyką kajakową, organizując spływy jednodniowe oraz coroczne wielodniowe obozy kajakowe.

Doświadczenie, jakie zdobyliśmy organizując spływy kajakowe, postanowiliśmy wykorzystać do imprez dla szerszego kręgu odbiorców. W 2004 roku powstaje firma P.H.U. Pagaj zajmująca się organizacją spływów indywidualnych grupowych. Uzyskaliśmy niezbędne kwalifikacje do przeprowadzenia tego typu imprez (instruktor kajakarstwa i ratownik WOPR). Okazało się, że ta forma wypoczynku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Pragnąc utrzymać jakość usług na najwyższym poziomie w kwietniu 2017 sześciu członków naszej załogi wzięło udział w spływie kajakowym na którym były weryfikowane umiejętności i wiedza z zakresu turystyki kajakowej. Jako pierwsza i jedyna Firma na Roztoczu, a druga w województwie lubelskim uzyskała miano FIRMY DOBRYCH KAJAKARZY. Dzięki pozytywnemu przejściu przez Polski System Kwalifikacji Kajakowych PSKK- pięć osób uzyskało poziom trzeci zaś jedna drugi.

czochra o firmie phu pagaj ekipa firmy phu pagaj ekipa firmy phu pagaj roztocze