501-057-933

Rzeka Wieprz

Masz ochotę wybrać się na spływ kajakowy ale nigdy wcześniej nie wiosłowałeś? A może szukasz trasy dla całej rodziny? Rzeka Wieprz będzie najlepszym wyborem! Przygotowaliśmy 6 odcinków, dzięki czemu bez trudu dopasujesz trasę do własnych predyspozycji i umiejętności.

Rzeka Wieprz jest bardzo elastyczna. Jeśli spodoba Ci się wiosłowanie to bez problemu będziesz mógł przedłużyć trasę o kolejny przystanek. Mamy do wyboru trasy od 4 do aż 20 km. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać niestandardowy odcinek, aczkolwiek jeśli nigdy wcześniej nie pływałeś to polecamy Ci odcinek Obrocz – Zwierzyniec.

Na tej trasie nie tylko sprawdzisz, czy jest w Tobie miłość do tego sportu, ale także gdy złapiesz bakcyla to bez problemu będziesz mógł przedłużyć swój spływ o kolejne miejsca.

Klikając przycisk ZOBACZ wyświetli się lista tras a także zaznaczone na mapie odcinki.

Rezerwuj już dziś i spraw radość sobie i bliskim.

logo

Spotykamy się codziennie od godziny 8.30 nad Zalewem „Rudka” w Zwierzyńcu, stary plac tartaczny, dojazd od ul. Kolejowej.

EtapOdcinekDystansCzasMapa
IObrocz - Zwierzyniec (Zalew Rudka)7 km2 h
IIZalew Rudka – Zwierzyniec – Bagno5 km1,5 h
IIIBagno – Turzyniec – Żurawnica5 km1,5 h
IVŻurawnica – Brody4 km1 h
VBrody – Szczebrzeszyn5 km1,5 h
AHutki - Guciów20 km5-6 h
Etap I: Obrocz - Zwierzyniec (Zalew Rudka)

Wieprzem proponujemy rozpocząć pływanie z miejscowości Obrocz (ok. 100m. za mostem po lewej stronie widoczna duża polana) w bezpośrednim sąsiedztwie RPN. Trasa ta jest bardzo łatwa, malownicza, charakteryzuje się licznymi meandrami (zakrętami), oraz wąskim i płytkim korytem o leniwym nurcie. Na tym odcinku nie ma potrzeby przenoszenia kajaka. Trasa atrakcyjna dostępna dla wszystkich.

Etap II: Zwierzyniec (Zalew Rudka) – Bagno

Jeśli chcesz płynąć dalej musisz przenieść kajak przez śluzę obok elektrowni. Kontynuując spływ przepływamy przez dawny Ogród Skarbowy (park miejski w Zwierzyńcu) z lewej strony wpływa jedna z odnóg potoku Świerszcz. Po przepłynięciu pod 2 mostkami do rzeki wpływa druga odnoga potoku Świerszcz, która wcześniej tworzy staw kościelny. Dopływamy do kolejnego mostu drogowego, po prawej widać miejscowość Bagno a po lewej szkołę w Wywłoczce. Tutaj kończymy drugi etap.

Etap III: Bagno – Turzyniec – Żurawnica

Płynąc dalej z nurtem rzeki za kolejnymi zakrętami pojawia się stara śluza, której nie uda nam się pokonać kajakiem. Musimy przenieść kajak za przepust ok. 50 m. Tutaj odpoczywamy po kolejnym etapie spływu (po lewej wioska Turzyniec). Po kolejnej godzinie dopływamy do końca trzeciego etapu czyli „Mostu Pstrągowego” w Żurawnicy.

Etap IV: Żurawnica - Brody

Na tej trasie rzeka płynie rozległą doliną. Brzegi są strome, piaszczyste. Płyniemy przez teren Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. Woda w rzece czasami płynie wolno, leniwie, ale gdy koryto zwęża się nurt staje się szybszy. Przepływamy przez kolejny próg wodny, woda się pieni. Dla wprawionego już trudami kajakarza nie stanowi to większego problemu. Płyniemy pod mostem, następny próg do pokonania i rzeka nagle staje się płytka, szeroka. Dobijamy do niskiego brzegu i kończymy etap.

Etap V: Brody - Szczebrzeszyn

Z wytrwałymi kajakarzami ruszamy w dalszą drogę do końca zostało nam ok. godziny. Trasa bardzo malownicza, rzeka zbliża się po lewej stronie do wyniosłych wzgórz. Tuż przed metą koryto się zwęża i nurt nabiera szybkości, dopływa do mostu w Szczebrzeszynie (przy Młynie), gdzie mamy nieduży uskok (ok. 40cm). Po chwili docieramy do mostu drogowego (trasa Biłgoraj - Zamość), za którym kończymy spływ (ok. 200m po lewej stronie).

Podsumowanie:

Wybierając się na spływ całodniowy proponujemy odcinek z Obroczy do Szczebrzeszyna, który można przepłynąć w ok. 6-7 godzin lub podzielić go na dowolne, krótsze etapy. Po zakończeniu spływu prosimy o kontakt telefoniczny, wtedy przyjeżdżamy i odwozimy uczestników we wskazane miejsce. Cały szlak kajakowy z Obroczy do Szczebrzeszyna jest oznakowany. Przed końcem każdego etapu widnieje czerwona tabliczka z napisem „KONIEC ETAPU 50m”, natomiast na mostkach kończących etapy - zielone tabliczki z nazwą miejscowości, w której się znajdujemy. Oznakowane są również niebezpieczne miejsca i miejsca przenosek: czerwone tabliczki z napisem "UWAGA NIEBEZPIECZNE MIEJSCE 100m" oraz "UWAGA NIEBEZPIECZNE MIEJSCE PRZENOSKA 100m".

Polecamy również:
Etap A: Hutki - Guciów

Rzeka na tym odcinku jest bardzo spokojna. Przez większość trasy jej koryto jest kręte i zawiłe. Podczas spływu natrafiamy na liczne przeszkody w postaci pni i zwalonych drzew oraz dwóch młynów w miejscowości Bondyrz, gdzie należy przenieść kajak. Przy pierwszym młynie istnieje możliwość zakupu pstrąga wędzonego z pobliskiej hodowli. Trasę kończymy na drewnianym moście w Guciowie, gdzie Wieprz wpływa na teren Roztoczańskiego Parku Narodowego. Długość trasy to ok. 20 km, czas płynięcia 5-6 godz

logo

Rzeka Tanew

Oprócz standardowej oferty spływów kajakowych po rzece Wieprz mamy dla Was coś ekstra! Ofertę spływów Tanwią kierujemy do osób, którym kajak i wiosło nie jest już obce. Kilkugodzinne a nawet całodniowe wojaże na długich odcinkach zadowolą nawet największych miłośników kajakarstwa.

Mamy dla Was aż 6 tras, z których najkrótsza ma dystans 12 km a najdłuższa 27 km. Spływy po Tanwi są wyjątkowo specyficzne. Zarośnięte brzegi i wywrócone drzewa niejednokrotnie utrudniają przeprawę do tego stopnia, że czasem trzeba przenieść kajak.

Zdajemy sobie sprawę, że podwyższony poziom trudności spływu nie jest czymś sprzyjającym dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy swoją miłość do kajakarstwa dopiero odkrywają. Właśnie dlatego ofertę spływów kajakowych po rzece Tanew kierujemy do miłośników tego sportu, co nie zmienia faktu, że Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem i zadbamy o nie jeszcze zanim wyruszysz.

Kliknij ZOBACZ, aby wyświetlić dostępne trasy na rzece Tanew.

Spotykamy się codziennie od godziny 8.30 nad Zalewem „Rudka” w Zwierzyńcu, stary plac tartaczny, dojazd od ul. Kolejowej.

DzieńOdcinekDystansCzasMapa
INarol - Rebizanty12 km6-7 h
IIRebizanty - Borowe Młyny12 km6-7 h
IIIBorowe Młyny - Osuchy15 km6-7 h
IVOsuchy - Stare Króle25 km7 h
VStare Króle - Harasiuki27 km7 h
VIHarasiuki - Ulanów21 km5 h

Od sezonu 2018 trasy Rebizanty- Borowiec nieczynne do odwołania (zakaz pływania kajakiem)

Dzień I: Narol - Rebizanty

Od miejscowości Narol rzeka regulowana, zarośnięta wikliną i trzciną, przez którą trzeba się przedzierać, występuje kilka jazów (progów). Nie wszystkie z nich da się przepłynąć, wtedy należy przenieść kajak. Odcinek dość trudny. Mijając most „Huta Szumy” Tanew płynie wąskim, krętym i płytkim korytem. Na trasie wymagana jest jedna przenoska (stare drzewo), przy którym znajduję się miejsce biwakowe z zadaszeniem, gdzie można odpocząć. Trasa bardzo łatwa, godna polecenia.

Dzień II: Rebizanty - Borowe Młyny

Początek rezerwatu „Szumy nad Tanwią” 27 progów na odcinku 500m, następnie rzeka staje się głębsza, silnie meandruje wśród lasu. Liczne zwalone drzewa wymagające czasem przenoszenia kajaka. Borowe Młyny pierwszy drewniany most, leśniczówka na prawym brzegu. Trasa trudna, czas przepływu około 6-7 godz.

Dzień III: Borowe Młyny - Osuchy

Początek odcinka uciążliwy, kręto, wąsko, omijamy kolejne zwalone drzewa. Borowiec: zabudowania na obu brzegach. Odcinek wśród lasu, na jego końcu jaz z zastawą z desek i betonową pochylnią. Można spływać, ewentualnie przenieść kajaki lewym brzegiem. Uregulowana rzeka płynie bystro w głębokim korycie, aż do Osuch (nowy betonowy most). Etap łatwy.

Dzień IV: Osuchy - Stare Króle

Do ujścia Tanwi brak jest przeszkód wymagających przenoszenia kajaka, nieliczne kłody w nurcie i mielizny. Rzeka bardzo malownicza, urokliwa o leniwym nurcie. Po drodze mijamy kilka mostów. Króle Stare, most drogowy (trasa Biłgoraj - Przemyśl). Odcinek najczęściej wybierany przez naszych klientów, polecany dla rodzin. Trasa bardzo łatwa.

Dzień V: Stare Króle - Harasiuki

W korycie wyspy i mielizny. Kolejny drewniany most. Łąki, sosnowy las. Rzeka szeroka i piękna. Harasiuki, most betonowy, pod nim pale po starym moście, wieś na lewym brzegu. Wyspy. Resztki drewnianego mostu. Trasa bardzo łatwa.

Dzień VI: Harasiuki - Ulanów

Trasa bardzo łatwa, czas przepływu 5 godz. Długość trasy 21km. Ujście Tanwi do Sanu wśród piaszczystych mielizn.

Podsumowanie:

Po rzece Tanew organizujemy spływy kilkugodzinne, całodniowe jak również wielodniowe. W przypadku spływów zorganizowanych wielodniowych zapewniamy transport bagażu (w kajaku przewozimy tylko niezbędny ekwipunek) na poszczególnych etapach spływu. Istnieje również możliwość wypożyczenia polowej kuchenki gazowej, czajnika, garnków, patelni, namiotów, śpiworów, karimat itp. Po zakończeniu spływu prosimy o kontakt telefoniczny, wtedy przyjeżdżamy i odwozimy uczestników we wskazane miejsce.

Inne rzeki

Jeśli spływy Wieprzem nie są dla Ciebie a Tanwię poznałeś z każdej strony to nie martw się, z nami popłyniesz również po innych rzekach. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy Ci również spływy kajakowe po mniejszych rzekach Lubelszczyzny. Ze względu na fakt, iż na co dzień pływamy po Wieprzu i Tanwi to aby ustalić trasę spływu rzeką inną niż wyżej wymienione zapraszamy do kontaktu z naszą ekipą Pagaj.

Po kliknięciu przycisku ZOBACZ wyświetli się lista rzek na, których również możemy zorganizować spływ kajakowy. Takie niestandardowe wypady najlepiej ustalić z nami kilka dni wcześniej. Zadzwoń lub odwiedź nas w siedzibie firmy aby ustalić szczegóły.

logo

Spotykamy się codziennie od godziny 8.30 nad Zalewem „Rudka” w Zwierzyńcu, stary plac tartaczny, dojazd od ul. Kolejowej.

Organizujemy również spływy kajakowe po takich rzekach jak:
  • San - jest jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce. Liczy 457,8 km długości, powierzchnia jego dorzecza wynosi 16,9 tys. km2. Od swych źródeł, aż po wylot z Karpat pod Przemyślem, wije się w obrębie gór i pogórzy, gdzie tworzy malownicze przełomy. Odcinek rzeki między Zwierzyniem a Przemyślem o długości 158 km znakomicie nadaje się do wypraw kajakowych.
  • Bug - Bug zasługuje na uwagę bo to z pewnością jedna z piękniejszych rzek w naszym kraju. Jej źródła znajdują się na Ukrainie, na Wyżynie Podolskiej. Całkowita długość rzeki wynosi 772 km, na terenie naszego kraju rzeka ma 587 km. Świetnie nadaje się do organizowania spływów kajakowych.
  • Bukowa - obecnie ma wąskie, głębokie koryto z małą ilością wartko płynącej wody. Dolina rzeki Bukowej tętni życiem, występuje tu wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Spotkać tu można chronione gatunki ryb, m.in.: piekielnice, ślizy, kozy i minogi strumieniowe. Dodatkowo bobry, wydry i zaskrońce.
  • Sanna - prawostronny dopływ Wisły o długości 51km i powierzchni dorzecza 606 km. Źródła jej wypływają w miejscowości Wierzchowiska. Górny bieg Sanny zaliczany jest do najpiękniejszych pod względem krajobrazowym na Wyżynie Lubelskiej.
  • Łada - prawy dopływ Tanwi. Płynie z Roztocza Zachodniego przez Równinę Biłgorajską w woj. lubelskim, oraz na krótkim odcinku niżańskim (woj. podkarpackie). Powierzchnia zlewni wynosi 507 km2.