501-057-933

Wieprz

Spływy Wieprzem to prawdziwa gratka zarówno dla początkujących jak i doświadczonych kajakarzy. Naturalne krajobrazy przyciągają ludzi z całej Polski a ułożone przez nas trasy mają różny stopień trudności. Chcesz doświadczyć prawdziwego wyzwania? A może wybierasz się na rodzinny spokojny spływ? W każdym przypadku rzeka Wieprz będzie trafnym wyborem.

Kliknij przycisk ZOBACZ i sprawdź jakie trasy przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!

logo

Spotykamy się codziennie od godziny 8.30 nad Zalewem „Rudka” w Zwierzyńcu, stary plac tartaczny, dojazd od ul. Kolejowej.

Etap Odcinek Dystans Czas Mapa
I Obrocz - Zwierzyniec (Zalew Rudka) 7 km 2 h
II Zalew Rudka – Zwierzyniec – Bagno 5 km 1,5 h
III Bagno – Turzyniec – Żurawnica 5 km 1,5 h
IV Żurawnica – Brody 4 km 1 h
V Brody – Szczebrzeszyn 5 km 1,5 h
A Hutki - Guciów 20 km 5-6 h
Etap I: Obrocz - Zwierzyniec (Zalew Rudka)

Wieprzem proponujemy rozpocząć pływanie z miejscowości Obrocz (ok. 100m. za mostem po lewej stronie widoczna duża polana) w bezpośrednim sąsiedztwie RPN. Trasa ta jest bardzo łatwa, malownicza, charakteryzuje się licznymi meandrami (zakrętami), oraz wąskim i płytkim korytem o leniwym nurcie. Na tym odcinku nie ma potrzeby przenoszenia kajaka. Trasa atrakcyjna dostępna dla wszystkich.

Etap II: Zwierzyniec (Zalew Rudka) – Bagno

Jeśli chcesz płynąć dalej musisz przenieść kajak przez śluzę obok elektrowni. Kontynuując spływ przepływamy przez dawny Ogród Skarbowy (park miejski w Zwierzyńcu) z lewej strony wpływa jedna z odnóg potoku Świerszcz. Po przepłynięciu pod 2 mostkami do rzeki wpływa druga odnoga potoku Świerszcz, która wcześniej tworzy staw kościelny. Dopływamy do kolejnego mostu drogowego, po prawej widać miejscowość Bagno a po lewej szkołę w Wywłoczce. Tutaj kończymy drugi etap.

Etap III: Bagno – Turzyniec – Żurawnica

Płynąc dalej z nurtem rzeki za kolejnymi zakrętami pojawia się stara śluza, której nie uda nam się pokonać kajakiem. Musimy przenieść kajak za przepust ok. 50 m. Tutaj odpoczywamy po kolejnym etapie spływu (po lewej wioska Turzyniec). Po kolejnej godzinie dopływamy do końca trzeciego etapu czyli „Mostu Pstrągowego” w Żurawnicy.

Etap IV: Żurawnica - Brody

Na tej trasie rzeka płynie rozległą doliną. Brzegi są strome, piaszczyste. Płyniemy przez teren Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. Woda w rzece czasami płynie wolno, leniwie, ale gdy koryto zwęża się nurt staje się szybszy. Przepływamy przez kolejny próg wodny, woda się pieni. Dla wprawionego już trudami kajakarza nie stanowi to większego problemu. Płyniemy pod mostem, następny próg do pokonania i rzeka nagle staje się płytka, szeroka. Dobijamy do niskiego brzegu i kończymy etap.

Etap V: Brody - Szczebrzeszyn

Z wytrwałymi kajakarzami ruszamy w dalszą drogę do końca zostało nam ok. godziny. Trasa bardzo malownicza, rzeka zbliża się po lewej stronie do wyniosłych wzgórz. Tuż przed metą koryto się zwęża i nurt nabiera szybkości, dopływa do mostu w Szczebrzeszynie (przy Młynie), gdzie mamy nieduży uskok (ok. 40cm). Po chwili docieramy do mostu drogowego (trasa Biłgoraj - Zamość), za którym kończymy spływ (ok. 200m po lewej stronie).

Podsumowanie:

Wybierając się na spływ całodniowy proponujemy odcinek z Obroczy do Szczebrzeszyna, który można przepłynąć w ok. 6-7 godzin lub podzielić go na dowolne, krótsze etapy. Po zakończeniu spływu prosimy o kontakt telefoniczny, wtedy przyjeżdżamy i odwozimy uczestników we wskazane miejsce. Cały szlak kajakowy z Obroczy do Szczebrzeszyna jest oznakowany. Przed końcem każdego etapu widnieje czerwona tabliczka z napisem „KONIEC ETAPU 50m”, natomiast na mostkach kończących etapy - zielone tabliczki z nazwą miejscowości, w której się znajdujemy. Oznakowane są również niebezpieczne miejsca i miejsca przenosek: czerwone tabliczki z napisem "UWAGA NIEBEZPIECZNE MIEJSCE 100m" oraz "UWAGA NIEBEZPIECZNE MIEJSCE PRZENOSKA 100m".

Polecamy również:
Etap A: Hutki - Guciów

Rzeka na tym odcinku jest bardzo spokojna. Przez większość trasy jej koryto jest kręte i zawiłe. Podczas spływu natrafiamy na liczne przeszkody w postaci pni i zwalonych drzew oraz dwóch młynów w miejscowości Bondyrz, gdzie należy przenieść kajak. Przy pierwszym młynie istnieje możliwość zakupu pstrąga wędzonego z pobliskiej hodowli. Trasę kończymy na drewnianym moście w Guciowie, gdzie Wieprz wpływa na teren Roztoczańskiego Parku Narodowego. Długość trasy to ok. 20 km, czas płynięcia 5-6 godz

logo

Tanew

Spływ Tanwią to niezwykłe przeżycie. Charaktyrystyczne długie odcinki sprawiają, że może to był przygoda na cały dzień. Oprócz skarbów Puszczy Solskiej znajdziesz tutaj także ciszę i spokój. Długości tras są różne, szczegółowe informacje otrzymasz po kliknięciu w przycisk ZOBACZ. Sama rzeka Tanew wymaga już nieco większej wytrzymałości dlatego też, jeśli jesteś pierwszy raz na spływie kajakowym wybierz Wieprz natomiast jeśli chcesz się sprawdzić zobacz spływy po Tanwii.

Spotykamy się codziennie od godziny 8.30 nad Zalewem „Rudka” w Zwierzyńcu, stary plac tartaczny, dojazd od ul. Kolejowej.

Dzień Odcinek Dystans Czas Mapa
I Narol - Rebizanty 12 km 6-7 h
II Rebizanty - Borowe Młyny 12 km 6-7 h
III Borowe Młyny - Osuchy 15 km 6-7 h
IV Osuchy - Stare Króle 25 km 7 h
V Stare Króle - Harasiuki 27 km 7 h
VI Harasiuki - Ulanów 21 km 5 h

Od sezonu 2018 trasy Rebizanty- Borowiec nieczynne do odwołania (zakaz pływania kajakiem)

Dzień I: Narol - Rebizanty

Od miejscowości Narol rzeka regulowana, zarośnięta wikliną i trzciną, przez którą trzeba się przedzierać, występuje kilka jazów (progów). Nie wszystkie z nich da się przepłynąć, wtedy należy przenieść kajak. Odcinek dość trudny. Mijając most „Huta Szumy” Tanew płynie wąskim, krętym i płytkim korytem. Na trasie wymagana jest jedna przenoska (stare drzewo), przy którym znajduję się miejsce biwakowe z zadaszeniem, gdzie można odpocząć. Trasa bardzo łatwa, godna polecenia.

Dzień II: Rebizanty - Borowe Młyny

Początek rezerwatu „Szumy nad Tanwią” 27 progów na odcinku 500m, następnie rzeka staje się głębsza, silnie meandruje wśród lasu. Liczne zwalone drzewa wymagające czasem przenoszenia kajaka. Borowe Młyny pierwszy drewniany most, leśniczówka na prawym brzegu. Trasa trudna, czas przepływu około 6-7 godz.

Dzień III: Borowe Młyny - Osuchy

Początek odcinka uciążliwy, kręto, wąsko, omijamy kolejne zwalone drzewa. Borowiec: zabudowania na obu brzegach. Odcinek wśród lasu, na jego końcu jaz z zastawą z desek i betonową pochylnią. Można spływać, ewentualnie przenieść kajaki lewym brzegiem. Uregulowana rzeka płynie bystro w głębokim korycie, aż do Osuch (nowy betonowy most). Etap łatwy.

Dzień IV: Osuchy - Stare Króle

Do ujścia Tanwi brak jest przeszkód wymagających przenoszenia kajaka, nieliczne kłody w nurcie i mielizny. Rzeka bardzo malownicza, urokliwa o leniwym nurcie. Po drodze mijamy kilka mostów. Króle Stare, most drogowy (trasa Biłgoraj - Przemyśl). Odcinek najczęściej wybierany przez naszych klientów, polecany dla rodzin. Trasa bardzo łatwa.

Dzień V: Stare Króle - Harasiuki

W korycie wyspy i mielizny. Kolejny drewniany most. Łąki, sosnowy las. Rzeka szeroka i piękna. Harasiuki, most betonowy, pod nim pale po starym moście, wieś na lewym brzegu. Wyspy. Resztki drewnianego mostu. Trasa bardzo łatwa.

Dzień VI: Harasiuki - Ulanów

Trasa bardzo łatwa, czas przepływu 5 godz. Długość trasy 21km. Ujście Tanwi do Sanu wśród piaszczystych mielizn.

Podsumowanie:

Po rzece Tanew organizujemy spływy kilkugodzinne, całodniowe jak również wielodniowe. W przypadku spływów zorganizowanych wielodniowych zapewniamy transport bagażu (w kajaku przewozimy tylko niezbędny ekwipunek) na poszczególnych etapach spływu. Istnieje również możliwość wypożyczenia polowej kuchenki gazowej, czajnika, garnków, patelni, namiotów, śpiworów, karimat itp. Po zakończeniu spływu prosimy o kontakt telefoniczny, wtedy przyjeżdżamy i odwozimy uczestników we wskazane miejsce.

Inne

Nie znalazłeś trasy dla siebie? Nie martw się! Nasza firma oferuje spływy także na mniejszych rzekach Lubelszczyzny. Zobacz, gdzie jeszcze możesz z nami płynąc i nie zwlekaj. Szczegółowe trasy spływów na rzekach innych niż Wieprz i Tanew ustalane są indywidualne i prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w takim nietypowym spływie. Ty zyskujesz trasę dopasowaną do Ciebie a my dbamy o Twoje bezpieczeństwo.

Kliknij przycisk ZOBACZ i zobacz po jakich rzekach jeszcze pływamy.

logo

Spotykamy się codziennie od godziny 8.30 nad Zalewem „Rudka” w Zwierzyńcu, stary plac tartaczny, dojazd od ul. Kolejowej.

Organizujemy również spływy kajakowe po takich rzekach jak:
  • San - jest jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce. Liczy 457,8 km długości, powierzchnia jego dorzecza wynosi 16,9 tys. km2. Od swych źródeł, aż po wylot z Karpat pod Przemyślem, wije się w obrębie gór i pogórzy, gdzie tworzy malownicze przełomy. Odcinek rzeki między Zwierzyniem a Przemyślem o długości 158 km znakomicie nadaje się do wypraw kajakowych.
  • Bug - Bug zasługuje na uwagę bo to z pewnością jedna z piękniejszych rzek w naszym kraju. Jej źródła znajdują się na Ukrainie, na Wyżynie Podolskiej. Całkowita długość rzeki wynosi 772 km, na terenie naszego kraju rzeka ma 587 km. Świetnie nadaje się do organizowania spływów kajakowych.
  • Bukowa - obecnie ma wąskie, głębokie koryto z małą ilością wartko płynącej wody. Dolina rzeki Bukowej tętni życiem, występuje tu wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Spotkać tu można chronione gatunki ryb, m.in.: piekielnice, ślizy, kozy i minogi strumieniowe. Dodatkowo bobry, wydry i zaskrońce.
  • Sanna - prawostronny dopływ Wisły o długości 51km i powierzchni dorzecza 606 km. Źródła jej wypływają w miejscowości Wierzchowiska. Górny bieg Sanny zaliczany jest do najpiękniejszych pod względem krajobrazowym na Wyżynie Lubelskiej.
  • Łada - prawy dopływ Tanwi. Płynie z Roztocza Zachodniego przez Równinę Biłgorajską w woj. lubelskim, oraz na krótkim odcinku niżańskim (woj. podkarpackie). Powierzchnia zlewni wynosi 507 km2.